Допълнителна информация
Мондео mk3 2. 2 tdci комби е голям, икономичен и невероятно пъргав автомобил, идеален за семейства и за работа.
Защо да я купите:
Взех я преди две години и половина от приятел, който я е купил от немец (най-вероятно километрите й са реални).
От тогава е обновено общо-взето всичко, което е желателно да се смени - и всичко с резервни части от най-висок клас. За обновяването й са дадени над 3000 евро!
Може да се каже, че ходовата част е напълно нова - и отпред, и отзад.
Сменени са и компресора на климатика, алтернатора, кормилната рейка, задното гърне, всички накладки и спирачни дискове, демпферната шайба, обтегачи и шайби около пистовия ремък. Двигателят е с дълговечна ангренажна верига в добро състояние. Не гори и капка масло и е винаги редовно обслужван.
Няма ръжда никъде по купето. Салонът е запазен, а кожените седалки са в много добро състояние. Новите й летни гуми са на един сезон.
Има още няколко месеца от застраховката и половин година до ГТП и изтичането на винетката.
Ето и малкото минуси:
- Над задния ляв калник ламарината е леко накъдрена.
- След смяната на рейката сензорът за ъгъла на завиване не показва правилно и затова при тръгване се изключва ESP-то.
- Има лек шум откъм пистовия ремък - изглежда е за смяна шайбата на компресора на климатика.
- Спукан халогенен фар, но свети.