Допълнителна информация
Leapmotor е един от най новите китайски брандове свързани с автомобилостроенето и в частност с електрическата мобилност.
Целта на марката е да направи електромобилите достъпни за всеки.
Leapmotor е основан 2015 година в Ханджоу, Китай. През 2023 гигантът Stellantis купува 20% дял от Leapmotor а през 2024 електромобилите започват да се продават и в Европа. Растежът на марката през последните 3 години е 100%(всяка година продават двойно повече автомобили от предходната), като за 2026г. Плановете им са да достигнат 1 000 000 продажби.
Leapmotor t03 е малък градски хечбек от А сегмента с интериорно пространство на Б сегмент. Малък отвън, просторен отвътре въпреки дължината от 3, 62м.
Батерията е 37, 3 kwh LFP(Литиево желязо-фосфатна) което дава предимството пред други батерии( NMC, NCA итн. ) да се зарежда до 100% всеки ден с почти нулева деградация. Изключително безопасна. Циклите живот са между 2 и 3 пъти повече от други химии. (Предвидена за над 1 000 000 км)
Leapmotor t03 е създаден за градска среда, оборудван с камера за заден ход с динамични линии, заден парктроник и дължината от 3, 62м, както и градския пробег по WLTP от 395км го правят перфектният градски автомобил.
Ако сте решили да пътувате извън града, няма проблем. Leapmotor t03 разполага с DC бързо зареждане което поддържа пикова мощност от 48kw. 30-80% за 36 минути. Време, което може да уплътните с ароматно кафе.
Нивото на оборудване е едно - с всички екстри за модела: OTA(over the air) ъпдейти на софтуера. 42" инчовата панорама с електрическа щора допринасят за простор в интериора, голям 8" инчов екран с най важната информация за автомобила по време на шофиране и още по голям 10, 1" инчов инфотейнмънт екран от който може да контролирате почти всичко в автомобила(дори затваряне или отваряне на електрическата щора от дисплея)
Предно предаване с електромотор с мощност от 95к. с и тегло от 1, 2тона го правят изключително пъргав в града. 0-50км/ч за под 4 секунди.
Изцяло електрическата платформа на t03, перфектното разпределение на теглото 50% на предния и 50% на задния мост и ниският център на тежестта допринесен от вградената в пода батерия, правят автомобила много по устойчив в завои от конвенционален такъв.
3 нива на шофиране(еко, нормал и спорт), 3 нива на рекуперация, 3 нива на волана(лек, нормален и тежък)
Цвят: Глетчерово синьо.
За допълнителна информация, позвънете на посочения телефон.