• посо

Севиля победи европейския клубен шампион с 2:1

Ливърпул загуби и втората си контрола - 1
Снимка: БГНЕС

Европейският клубен шампион Ливърпул загуби втори пореден мач от летните си контроли в САЩ. „Червените“ отстъпиха с 1:2 на Севиля, след като преди дни допуснаха поражение с 2:3 от Борусия (Дортмунд).

Срещата започна с два пропуска за Ливърпул на Бенджамин Уудлъм и Дивок Ориги. Севиля отговори с пропилени възможности от Диего Карлос, Люк де Йонг и Лукас Окампос. В 37-ата минута андалусийците откриха резултата. Нолито се разписа с удар от наказателното поле.

Минута преди края на първото полувреме Дивок Ориги изравни за мърсисайдци. Топката попадна у него след неуспешен удар с глава на Натаниъл Филипс след центриране от корнер.

В самото начало на второто полувреме Симон Миньоле направи две решителни спасявания за „червените“ след далечни удари на Мунир ел Хадади и Франко Васкес. След това и Томаш Вацлик демонстрира класа на вратата на Севиля след опасен изстрел на Къртис Джоунс.

В 76-ата минута Севиля остана с човек по-малко на терена, след като Жорис Няньон извърши груб фаул срещу Ясер Ларуки. В намален състав тимът на Хулен Лопетеги стигна до успеха. В последната минута Мунир ел Хадади проби отляво и подаде Алехандро Посо, който без проблем прати топката във вратата.

В четвъртък рано сутринта Ливърпул ще излезе срещу Спортинг (Лисабон) в Ню Йорк. На Севиля предстои завръщане в Европа и контрола с Хофенхайм на 3 август.